Brama Na Pilota – Ciekawe

W związku z tym, że jako instalator między innymi napędów do bram, sam się zajmuję pozycjonowaniem swojej strony i sklepu (chociaż akurat ostatnio go trochę zaniedbuję) sporo czasu poświęcam poszukiwaniom słów kluczowych.

Sprawdziłem wiele fraz proponowanych przez Google, ale dochodzę do wniosku, że chyba Google trochę nas oszukuje. Testując Google Ads dochodzę do wniosku, że czasami ludzie korzystają z fraz które by nam do głowy nie przyszły albo wydały się nam dziwne lub nieprawdopodobne.

Ponieważ, jak już wspomniałem montuję automatykę bramową, więc najbardziej normalnym wydał mi się wybór takich fraz jak:

  • montaż napędów do bram – bez sensu jak się okazało
  • napędy do bram – owszem, ale to zbyt ogólnikowo
  • siłowniki do bram – również pudło

Frazy, które obrałem i które Google proponowało, jako najczęściej wyszukiwane okazały się nietrafione.  Okazało się, że bardziej trafiona będzie fraza – brama na pilota lub bramy na pilota zamiast montaż napędów do bram.

Przede wszystkim taki zwrot wydał mi się zbyt potoczny, byłem pewny, że ludzie w przeglądarkę wpisują dokładniej sformułowane frazy w trosce aby być dobrze zrozumianym. W końcu przeglądarka to nie człowiek tylko program, choćby nie wiem jak inteligentny.

Ciekawe jakie frazy będą bardziej trafne dla montaż monitoringu lub systemów alarmowych 😉

Comments are closed.